Lorde Solar Power - Wszystko, co warto wiedzieć o nowym albumie

Lorde Solar Power - Wszystko, co warto wiedzieć o nowym albumie
Autor Marek Kozik
Marek Kozik14.06.2024 | 5 min.

Lorde Solar Power to czwarty album studyjny nowozelandzkiej gwiazdy muzyki alternatywnej, który wzbogacił jej dyskografię po długiej przerwie. Wydana w sierpniu 2021 roku płyta szybko stała się obiektem zainteresowania fanów i krytyków na całym świecie. W atmosferze pandemicznej rzeczywistości, piosenkarka zabrała słuchaczy w podróż dźwiękową pełną energii, słońca i świeżych pomysłów.

Kluczowe informacje
 • Tytułowy utwór "Solar Power" to kwintesencja albumu, radosna i pełna wigoru piosenka będąca idealnym wprowadzeniem do nowego etapu twórczości Lordy.
 • Na 12 utworach znajdują się zróżnicowane muzycznie kompozycje, ukazujące wszechstronny talent artystki i jej niezwykłą wrażliwość.
 • Teksty piosenek nierzadko dotykają tematów ekologii, relacji międzyludzkich i odkrywania prawdziwego "ja" w czasach chaosu.
 • Lorde udowodniła, że potrafi zaskoczyć i zainspirować słuchaczy, pozostając wierną swojemu unikalnemu stylowi.
 • Album "Solar Power" przyniósł Lorde wiele pozytywnych recenzji i entuzjastyczne przyjęcie ze strony fanów na całym świecie.

Kontrowersje wokół "Lorde Solar Power": Obalamy mity

Wydanie nowej płyty Lorde Solar Power wzbudziło niemały szum medialny, a wraz z nim pojawiły się pewne kontrowersje i niezrozumienie, które wymagają wyjaśnienia. Prawda jest taka, że jak przy każdej głośnej premierze, tak i wokół lorde nowej płyty narosło kilka mitów, które warto obiec raz na zawsze.

Zarzucano Lorde, że jej nowa muzyka jest zbyt komercyjna i odchodzi od alternatywnego brzmienia, które przyniosło jej sławę. Nic bardziej mylnego! Choć solar power lorde emanuje pozytywną energią i słonecznymi melodiami, to właśnie w tym tkwi siła artystki, by nieustannie się rozwijać i odkrywać nowe obszary twórczości.

Inni krytycy zarzucali piosenkarce, że jej teksty są zbyt powierzchowne i pozbawione głębi, na co zwracali uwagę zwłaszcza w kontekście wcześniejszego, dojrzałego materiału Lordy. Jednak wystarczy uważnie wsłuchać się w słowa piosenek, by dostrzec, że za przyjazną otoczką kryją się przemyślenia na temat relacji międzyludzkich, tożsamości i wpływu człowieka na środowisko naturalne.

Prawda jest taka, że Lorde Solar Power to niezwykle spójna płyta, pełna świeżości i słonecznego nastroju. Artystka po prostu zechciała tym razem zaproponować słuchaczom nieco lżejszą muzykę, która sprawi, że poczują się lepiej. A przecież właśnie tego potrzebowaliśmy po trudnym okresie pandemii!

 • Lorde nie odeszła od swojego charakterystycznego brzmienia, lecz zaproponowała jego nową, przyjemną odsłonę.
 • Choć piosenki są lekkie i radosne, to ich teksty kryją głębszy przekaz wartościowy życiowo.
 • Nowy album to powiew świeżości i pozytywnej energii, która może okazać się zbawienna po ciężkim czasie izolacji.
 • Krytyka wobec lorde nowej płyty jest w dużej mierze przesadzona i niesłuszna.

Teledyski i występy na żywo promujące "Lorde Solar Power"

Niezaprzeczalnie jednym z największych atutów promocyjnych każdej płyty są towarzyszące jej teledyski i koncerty. Tak też było w przypadku solar power lorde, bo Nowozelandka zadbała o to, by jej nowa muzyka eksplodowała równie mocno w wizualnej oprawie.

Pierwszym zwiastunem tego, że możemy spodziewać się czegoś zupełnie innego od Lordy, był teledysk do utworu tytułowego "Solar Power". Klip wypełniony plenerami słonecznymi krajobrazami i samą artystką w towarzystwie grupy przyjaciół od razu przykuwał wzrok i wbijał się w pamięć.

Kolejne video, między innymi do "Mood Ring" i "Secrets From a Girl (Who's Seen It All)", tylko potwierdzały fantazyjną i kolorową estetykę, w której królowała przyroda oraz atmosfera zabawy i luzu. Nawet największym krytykom trudno było nie docenić tej świeżości i staranności, z jaką Lorde przygotowała oprawę wizualną swojej nowej odsłony.

Wreszcie, po ograniczeniach wywołanych pandemią, artystka mogła wyruszyć w długo wyczekiwaną światową trasę koncertową. I trzeba przyznać, że na żywo lorde nowa płyta nabrała jeszcze większej energii i polotu. Fani z zachwytem reagowali na występy Nowozelandki, których dopełnieniem była sceniczna choreografia i pomysłowe wizualizacje.

 • Teledyski do solar power lorde tchną słonecznym klimatem i fantazją, wzbogacając płytę wizualnie.
 • Na koncertach lorde nowa płyta rozbrzmiewa z jeszcze większą mocą, dzięki energii artystki i oprawie scenicznej.
 • Zarówno video, jak i występy na żywo udowodniły, że Lorde to wciąż ta sama utalentowana gwiazda z ogromną charyzmą.
 • Nowozelandka z pewnością przyciągnęła uwagę nie tylko fanów, ale i tych, którzy wcześniej nie słuchali jej twórczości.

Podsumowanie

Zdjęcie Lorde Solar Power - Wszystko, co warto wiedzieć o nowym albumie

Nie ma wątpliwości, że premiera nowej płyty solar power lorde wywołała niemałe poruszenie wśród fanów i recenzentów. Choć niektórzy zarzucali jej odejście od dotychczasowego, alternatywnego brzmienia, to prawda jest taka, że nowozelandzka wokalistka po prostu zechciała nieco bardziej otworzyć się na nowe możliwości i zaoferować słuchaczom powiew świeżości i radosnej energii.

I właśnie te elementy - promienne melodie, pozytywne przesłanie oraz barwna oprawa wizualna - sprawiły, że lorde nowa płyta szybko zyskała rzeszę entuzjastów i udowodniła, że Lorde nadal jest utalentowaną, charyzmatyczną artystką potrafiącą zachwycić. Pomimo kilku kontrowersji związanych z jej nowym materiałem, nie sposób odmówić mu wartości - jako ponadczasowego dzieła, które na długo zostanie w naszej pamięci.

5 Podobnych Artykułów

 1. Wszystkie albumy Blackpink na jednej liście - Co warto znać?
 2. Płyta Beyonce - Najnowsze wydanie, które musisz koniecznie usłyszeć
 3. My Way tekst po polsku - Przekład i znaczenie tej kultowej piosenki
 4. Ticketmaster Big Time Rush - Gdzie kupić bilety na koncert zespołu?
 5. Gorąca 100 Eska - Najnowsze hity z listy przebojów Eski, topowe utwory
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Marek Kozik
Marek Kozik

Cześć! Nazywam się Marek Kozik i jestem założycielem oraz głównym autorem tego portalu o muzyce metalowej. Od ponad 10 lat żyję muzyką, grając na gitarze w kilku zespołach i eksplorując różnorodne gatunki metalu, od klasycznego heavy po ekstremalne odmiany. Na moim portalu znajdziesz rzetelne artykuły o muzykach, dogłębne analizy gatunków, recenzje utworów oraz praktyczne porady dla muzyków. Wierzę w potęgę muzyki i jej zdolność do jednoczenia ludzi. Moim celem jest dzielenie się pasją do metalu i dostarczanie wartościowych treści, które wzbogacą Twoje muzyczne doświadczenia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły